Najczęściej kupowane

Baterie litowe

Sprawne funkcjonowanie wielu urządzeń umożliwiają baterie litowe. Są one bardzo często wykorzystywane do zasilania niewielkich urządzeń przenośnych, przede wszystkich tych, które potrzebują wysokiego poboru prądu w krótszym czasie. Baterie te znaleźć można m.in. w urządzeniach biurowych, systemach alarmowych, miernikach i czujnikach np. gazu, dymu, sygnalizatorach, czy zabawkach dla dzieci.

Budowa baterii litowych

Obecnie technologia litowa jest bardzo popularna. Dzięki niej produkowane są nie tylko baterie litowe, lecz także typowe paluszki AA oraz AAA, które to służą do zasilania aparatów cyfrowych oraz wielu innych, zaawansowanych urządzeń elektrycznych. Bardzo ważne jest to, aby posiadały one regulator prądu, który to będzie w stanie znieść wysokie napięcie, a szczególności na początku pracy ogniwa.

Baterie litowe- Li-FeS2, które to są zgodne z tradycyjnymi modelami AA/AAA zostały wprowadzone na rynek w 2007 przez firmę Energizer, a w 2008 roku przez firmę Philips.

Litowo- żelazowe ogniwo tych baterii jest zbudowane z metalicznej anody oraz katody w formie pasty wykonanej ze sproszkowanego siarczku żelaza zmieszanego z grafitem. W bateriach litowych jako elektrolity stosowane są związki organiczne takie jak: węglan propylenu, dioksolan oraz dimetoksyetan.

Baterie litowe a ich trwałość i niezawodność

Obecnie baterie litowe cieszą się ogromną popularnością. Ich nominalne napięcie wynosi 1,7 V, ale na początku pracy potrafią dostarczyć nawet 1,8 V. Tego typu baterie cechują się tym, że są bardzo wytrzymałe oraz odporne na wysokie i niskie temperatury. Potrafią one sprawować się niezawodnie w temperaturach od -35 do +60 st. C. Ich dużą zaletą jest to, że posiadają aż 15 -letni okres przydatności do użytku.

Z pomocą baterii litowych można wykonać aż siedem razy więcej zdjęć, niż za pomocą standardowych baterii alkalicznych. Co więcej, wykazują one bardzo dużą odporność na rozładowanie dużym prądem oraz na temperatury poniżej 0 °C.

Przeprowadzone w pokojowej temperaturze pomiary wskazały, że baterie litowe przy niewielkim obciążeniu prądowym posiadają 60 procent większą pojemność, niż zwykłe baterie alkaliczne. Zakup baterii litowych to doskonały wybór na długi czas.

Brak produktów

Ustala się Dostawa:
0,00 zł Podatek VAT
0,00 zł Razem

(brutto)

Do kasy